První ročník česko-rakouského studentského setkání fiktivních a reálných firem je za dveřmi

V areálu Vysoké školy technické a ekonomické v Českých Budějovicích proběhne ve dnech 14. - 15. května 2018 první ročník česko-rakouského studentského setkání fiktivních a reálných firem, který nese příznačný název „Nastartuj svou firmu“ pořádaný Katedrou managementu, Ústavem podnikové strategie VŠTE v Českých Budějovicích a GEU Kaplice.


Datum: 11.5.2018 | Autor: Zdeňka Lovčí | Zhlédnuto: 1831x


Studentské setkání se uskuteční v rámci projektu financovaného z prostředků operačního programu Interreg Rakousko-česká přeshraniční spolupráce. Své firmy zde představí jak rakouští partneři projektu BHAK a HTL Freistadt, GEU Kaplice, tak ostatní pozvané školy z Jihočeského kraje. Jako hosté jsou pozváni zástupci z podnikatelské sféry (např. Strabag, a. s., Motor, a. s.) a zástupci z Jihočeského vědeckotechnického parku, kteří společně s akademickými pracovníky Vysoké školy technické a ekonomické v Českých Budějovicích, Katedry managementu budou posuzovat a vyhodnocovat jednotlivá vystoupení studentů. Nejlepší firma budou oceněna cenou rektora.

Cílem tohoto setkání je výměna zkušeností nejen při zakládání fiktivních firem, ale i firem již reálně existujících a provozujících svoji podnikatelskou činnost.

Akce je naplánována na 2 dny, přičemž první den bude zaměřen na společné setkání rakouských studentů a žáků GEU Kaplice v kampusu VŠTE, odkud se následně přesunou do návštěvnického centra národního pivovaru Budvar, kde společně absolvují prohlídku. Druhý den se budou firmy prezentovat již se svými firmami a výrobky před odbornou komisí složenou z odborníků z praxe, akademických a pedagogických pracovníků.

Součástí programu je i setkání zástupců škol a aplikační sféry s možností výměny zkušeností v oblasti vedení studentských firem, spolupráce škol a podnikatelské sféry při vedení studentských firem a případné realizace dalších projektů.

Pro mnoho studentských reálných i fiktivních firem je účast na tomto setkání vyvrcholením jejich práce. Je místem, kde mohou studenti své firmy prezentovat jak široké podnikatelské veřejnosti, tak i ostatním účastníkům a kolegům ze zahraničních partnerských škol a získat tak cenné zkušenosti s přípravou a provozem těchto firem.  


Aktuality
 • Peříčkový den

  Naše škola se letos poprvé zapojí do charitativní sbírky NADACE ROZVOJE OBČANSKÉ SPOLEČNOSTI A ČESKÉ TELEVIZE, kterou znáte z televizního vysílání pod názvem Pomozte dětem.

 • Autoservis a pneuservis

  Je čas přezout zimní pneumatiky. Využijte naše služby za výhodné ceny.

 • Uhrazení poplatků za stravování a ubytování

  Upozorňuji všechny žáky – strávníky a žáky ubytované na Domově mládeže G, SOŠE a SOU, Kaplice, aby neprodleně uhradili všechny pohledávky za stravování a ubytování na domově ...

 • Maturitní zpravodaje

  Milí maturanti, už se blíží písemné zkoušky z českého jazyka a z cizích jazyků. Přečtěte si pozorně maturitní zpravodaje a starke Nerven beim Abitur!

 • Fotosoutěž

  Studenti, milovníci fotografování, nechcete se zapojit do fotosoutěže "Moje Kaplicko", kterou pořádá Místní akční skupina Pomalší? Více informací naleznete v příloze.

 • Získali jsme akreditaci testovacího střediska ECDL

  Díky svědomitým a pilným kolegyním - Ing. Lejskové a Mgr. Kopúnové - se naše škola stala akreditovaným střediskem ECDL.

 • Důležité termíny pro maturanty

  Milí maturanti, v příloze připomínám důležité termíny písemných a ústních maturitních zkoušek.

 • Postřehy studentů prvních ročníků

  První pololetí uteklo jako voda a nás zajímalo, jak se studentům prvních ročníků u nás líbí. Jejich postřehy naleznete v příloze

 • Nabídka služeb SOU

  V příloze najdete výhodné cenové nabídky služeb kaplického SOU. Využijte momentálních slev!

 • Vyhlášení přijímacího řízení pro školní rok 2019/2020

  V přílohách naleznete všechny potřebné informace k přijímacímu řízení 2019/2020. V případě nejasností mě kontaktujte na telefonním čísle 725 874 782. PhDr.Lovčí, ředitelka ...

 • Výsledky přijímacích zkoušek nanečisto

  Milí děváťáci, v příloze naleznete výsledky přijímacích zkoušek nanečisto. Pokud byste měli zájem nahlédnout do testů, neváhejte přijít 31. ledna od 14:00 h. na den otevřených ...

 • Vojenský výcvik

  Ve čtvrtek 17. ledna se studenti OA 4 a případní zájemci mohou těšit v rámci hodiny tělesné výchovy na nefalšovaný vojenský výcvik. Ten si pro ně připraví p. Jeřábek z ...


 • Den otevřených dveří na Pedagogické fakultě JU - katedra matematiky

  Katedra matematiky Pf JU vás srdečně zve na den otevřených dveří, který pořádá 18.1.2019. Budete zde seznámeni s prostředím fakulty a blíže s aktivitami katedry matematiky.

 • Přijímací zkoušky nanečisto

  Milí deváťáci, zveme Vás na přijímací zkoušky nanečisto. Bližší informace naleznete v letáčku.

 • Pozvánka na Den otevřených dveří na FF JU

  Filozofická fakulta Jihočeské univerzity Vás zve na den otevřených dveří, který se koná v pátek 18. 1. 2019 viz příloha

 • Náborové stipendium

  Během tohoto týdne dostanou žáci prvních ročníků všech maturitních a učebních oborů náborové stipendium ve výši 1 500 Kč, které jim poskytlo Město Kaplice.

 • Studenti, zapojte se do mezinárodního výzkumu!

  Jedná se o spolupráci při srovnávacím výzkumu zaměřeném na sledování vlivu moderních informačních a komunikačních technologií na mladou generaci (VŠ a SŠ) v ČR a USA.

 • Pochopit naši historii je důležité

  Tento školní rok pořádáme již 4. ročník filmového projektu Měsíc filmu na školách - Příběhy bezpráví, který se uskuteční 22. listopadu od 10:00 hodin v kaplickém kině. Opět ...

 • Gastrofest

  Gastronomická událost Gastrofest 2018 proběhne na Výstavišti v Českých Budějovicích ve dnech 22. - 24. listopadu 2018. Naše škola se bude prezentovat oblíbeným podzimním menu knížete ...

... přejít na aktuality