Kód 78-42-M/01

Technické lyceum

Jít po střední na vysokou, nebo do praxe? Lyceum ti umožní obojí!
Kód oboru
78-42-M/01
Délka studia
4 roky, denní
Zaměření
univerzální
Ukončení
maturita

VYTVÁŘEJ TRENDY V STROJÍRENSTVÍ, DESIGNU I MARKETINGU!

Bavilo by tě navrhovat design s využitím nových digitálních technologií? A co tak nastavovat trendy ve strojírenství či ovládnout vody internetového marketingu? Pak jsi tady na správném místě. 

Pokud tě víc než hodina dějepisu a češtiny baví matematika, fyzika či informatika, pojď studovat k nám! Obor je ideální pro všechny s duší inovátora, vynálezce a kutila, kteří touží zrealizovat svůj technický projekt. Něco vymyslet, navrhnout a vyrobit – prostě být něco jako Steve Jobs.

JAKÉ BUDEŠ MÍT UPLATNĚNÍ?

Svou kariéru začneš směřovat ve 3. a 4. ročníku, kdy si zvolíš předměty specializované buď na internetový marketing a design nebo na strojírenství. Během studia se naučíš řešit jednodušší programátorské úlohy, tvořit a upravovat webové stránky a využívat CAD systémy. Vyzkoušíš si práci v projekční a konstrukční kanceláři, ateliéru nebo v laboratoři. Osvojíš si tu dva cizí jazyky stejně jako základy ekonomiky, managementu a pracovního práva. Pracovní uplatnění najdeš v marketingových a digitálních agenturách, strojírenských a výrobních firmách i na volné noze. 

 

Chceš na vysokou? 

Žádný problém, absolventi tohoto oboru pokračovat na vysoké či vyšší odborné škole levou zadní.

Proč si zvolit tento obor?

otevřeš si dveře do praxe, na VŠ i k založení byznysu

vyzkoušíš si nejnovější digitální technologie

připravíš se na VŠ technického i marketingového směru

naučíš se vymýšlet, designovat a tvořit nové věci

ovládneš základy programování, tvorby webů i CAD

Co dále potřebuješ vědět?

Informace a uplatnění

Informace a uplatnění

Tento obor z tebe udělá makera - inovátora či vynálezce, který se nespokojí s dostupnými věcmi, a tak si vytvoří své vlastní. Makerství je o zvídavosti, tvoření a inovacích. Absolventi mohou ve studiu dál pokračovat na vysokých školách nebo se uplatní přímo na trhu práce. A jak?

Uplatníš se na všech pracovištích, na kterých se vyžaduje připravenost k efektivní práci s prostředky informačních a komunikačních technologií,  zvládneš řešit jednodušší programátorské úlohy, tvořit a upravovat webové stránky nebo využívat CAD systémy.

Neztratíš se ani při práci v projekčních a konstrukčních kancelářích a ateliérech či při práci v laboratořích. Naučíme tě aplikovat nové materiály, dodržovat pravidla normalizace a standardizace a uplatníš také základní poznatky z ekonomiky, řízení, pracovního práva či managementu.

Předměty

Předměty

Kromě obecných předmětů tě čekají odborné předměty jako Ekonomika a podnikání, Technická fyzika, Aplikovaná matematika, Deskriptivní geometrie, CAD systémy, Technické kreslení či Průmyslový design.

Ve 3. a 4. ročníku se můžeš navíc profilovat volbou volitelných odborných předmětů směrem na internetový marketing a design nebo strojírenství.

Kompletní přehled předmětů najdeš v učebním plánu.

Délka a zakončení studia

Délka a zakončení studia

Tento obor budeš studovat 4 roky a zakončíš ho maturitní zkouškou.

Maturitní zkouška se skládá ze dvou částí:

  1. Společná část maturitní zkoušky – didaktický test z Českého jazyka a literatury, Cizího jazyka nebo Matematiky, více na novamaturita.cz
  2. Profilová část maturitní zkoušky – ústní a písemná zkouška z Českého jazyka a literatury, popř. z Cizího jazyka, Praktická odborná zkouška konaná formou obhajoby práce před zkušební komisí, 1 volitelný odborný předmět dle nabídky předmětů, kterou určuje ředitelka školy, konaný formou ústní zkoušky.

Maturovat tedy budeš ze 4 předmětů

Mrkni, jak to u nás vypadá

Máte na nás dotaz?

Zanechte nám kontakt a my se ozveme.

Kliknutím tlačítko "Poslat" souhlasím se zpracováním osobních údajů.
Formulář je chráněn službou reCAPTCHA od společnosti Google.
×