12. 12. 2022

Zítra celá země

V rámci zapojení se do projektu Aktivní občanství proběhl ve třídě OA2 první zážitkový workshop, který si pro studenty připravili lektoři organizace POST BELLUM. Díky hraní rolí si žáci mohli prožít události listopadu 1989 očima středoškolských studentů, kteří na své škole vyhlásí stávku. Každý z nich, kvůli různému rodinnému zázemí, danou situaci prožívá jinak.

Součástí workshopu byla i diskuse o společenské a politické angažovanosti v každodenním světě.

Workshop byl zaměřen i na rozvíjení sociální a emoční inteligenci žáků, vedl k porozumění a k toleranci, do jisté míry některé aktivity přispěly i jako prevence šikany a ke zlepšení klimatu ve třídě.

Hodnocení žáků:

"Dnešní den bych zhodnotil velmi dobře. Dozvěděl jsem se více věcí o tomto času, které jsem nevěděl anebo jsem se doučil na tomto dni. Program byl pestrý a zajímavý. A byla i vcelku užitečná představa, jak se v té době učilo, nebo alespoň mít nějakou představu, jak to probíhalo. Nejvíce se mi líbilo to, jak jsme si říkaly o tom průvodu a krvavé uličce. A myslím si, že bych v této době nechtěl žít ani bych ji nechtěl zažít. A moc se těším na další takovýto workshop."(Pavel)

"Tento projekt jsem zhodnotila 10/10. Mě se to moc líbilo. Bylo to zajímavé, dozvěděla jsem se pár zajímavých věcí. Bylo fajn, že jsem se mohla vcítit do nějakých situací. Asi bych takovou učitelku nechtěla, ale tak doba byla jiná. Asi nejlepší, jak tu dobu a situaci pochopit, je se do ní vžít. A to se nám povedlo. Byla jsem i ráda, jak se do toho zapojila naše třída. Zahráli to skvěle. V nějakých chvílích se mi dokonce chtělo brečet, a to hlavně proto, že už vím něco od svých rodičů, a z těch videí. Těším se na další workshop. Děkujeme" (Marie)

"Tento den byl výjimečný v tom, že jsme si ukázali danou událost v praxi. Je to mnohem lepší než se to drtit nazpaměť. Jsem ráda, že můžu být součástí tohoto projektu. Lektoři byli opravdu milí a ohleduplní k nám. Moc dobře věděli, co a jak mají zorganizovat, aby nás to bavilo." (Karolína)

×