Kód 63-41-M/02

OBCHODNÍ AKADEMIE

Jít po střední na vysokou, nebo do praxe? Díky obchodce budeš mít dveře otevřené!
Kód oboru
63-41-M/02
Délka studia
4 roky, denní
Zaměření
univerzální
Ukončení
maturita

JEDINÁ OBCHODKA V JIHOČESKÉM KRAJI ZAMĚŘENÁ NA LOGISTIKU A TURISMUS

Láká tě kariéra v bankovnictví či založení vlastní firmy? Chceš v životě cestovat a poznávat nová místa? Zvažuješ i studium vysoké školy? Pak jsi tady na správném místě. 

Během studia získáš praktické znalosti ekonomie, účetnictví, logistiky i cestovního ruchu. Po absolvování školy zvládneš všechny činnosti spojené s řízením jednotlivých oddělení firmy či kariéru v cestovní agentuře nebo hotelovém komplexu. 

JAKÉ BUDEŠ MÍT UPLATNĚNÍ?

… jednoduše široké. Můžeš pracovat jako ekonom, statistik, účetní, obchodní zástupce, personalista, marketingový specialista či administrativní pracovník. Pokud tě láká práce v dopravě – ať už v Česku nebo v EU – získáš místo i jako manažer či referent v silniční, železniční, letecké i vnitrozemské vodní dopravě. Nebo to můžeš zkusit jako logistik. Obor je skvělý i pokud vyrazíš do světa. Kariéru uděláš i v cestovní kanceláři, turistickém centru či hotelovém komplexu.

 

Chceš na vysokou? 

Žádný problém, absolventi tohoto oboru mohou pokračovat studiem na vysoké či vyšší odborné škole dle svého výběru.

ZÍSKÁŠ ZKUŠENOSTI I Z PRAXE

Znalosti jsou potřeba, ale praxe ve skutečné firmě? V životopise čerstvého absolventa k nezaplacení. V průběhu studia si proto vyzkoušíš práci ve firmě či díky výukovém programu JA Firma můžeš reálně podnikat.

Výukový program JA Firma

Proč si zvolit tento obor?

získáš široké uplatnění na trhu práce

po maturitě můžeš do praxe i na vysokou

nabereš zkušenosti s podnikáním

můžeš dostat stipendium od města Kaplice

budeš studovat nejžádanější obor v regionu

získáš mezinárodně uznávané certifikáty

Co říkají naši absolventi

Ing. Jaroslava Wudyová


absolventka obchodní akademie
„Studium OA mi otevřelo dveře do krásného oboru ekonomie a účetnictví, který jsem později studovala i na Jihočeské univerzitě a plně se mu věnuji ve své profesi. Ráda na středoškolská léta vzpomínám – na akce, zážitky, exkurze, ale i na spolužáky a první lásky. “

Ing. Martina Machová


absolventka obchodní akademie
„Studium OA v Kaplici mi pomohlo v následném studiu na univerzitě v Českých Budějovicích, kde jsem díky tomu měla o něco jednodušší začátek. Díky pedagogům na odborné úrovni jsem odcházela na vysokou školu připravená. A jelikož mi vždy šlo účetnictví, působím teď jako finanční účetní v kaplické firmě Engel. “

Co dále potřebuješ vědět?

Informace a uplatnění

Informace a uplatnění

Na tomto oboru se naučíš zvládat veškeré činnosti spojené s řízením jednotlivých úseků ve firmách. Získáš znalosti z ekonomie, účetnictví, skladování, logistických, spedičních, dopravních služeb nebo služeb cestovního ruchu.

Uplatníš se v pozicích ekonom, mzdový referent, účetní asistent, statistik, obchodní zástupce, referent ve státní správě, bankovní a pojišťovací pracovník, administrativní pracovník, asistent, organizační pracovník, personalista, pracovník marketingu, obchodní referent.

V oblasti dopravní infrastruktury v České republice i v Evropské unii můžeš pracovat jako manažer nebo samostatný referent provozu silniční, železniční, letecké, městské a vnitrozemské vodní dopravy, logistik v dopravě a přepravě, zasilatel nebo jako pracovníci cestovních kanceláří, cestovních agentur, turistických informačních center a hotelových komplexů a dále jako průvodci cestovního ruchu, popř. ve veřejné správě na úseku rozvoje cestovního ruchu.

Absolventi mohou pokračovat ve studiu na vysokých školách či vyšších odborných školách . V průběhu studia budeš absolvovat praxi v reálném prostředí firem, ve fiktivní firmě nebo ve výukovém programu JA Firma, to znamená, že budeš reálně podnikat a můžeš si vydělat pěkné peníze!

Předměty

Předměty

Kromě obecných předmětů tě čekají odborné předměty jako právo, ekologie, doprava a přeprava, dopravní logistika, dopravně- turistický zeměpis, turismus, ekonomika, daně, bankovnictví a další.

Kompletní přehled předmětů najdeš v učebním plánu.

Délka a zakončení studia

Délka a zakončení studia

Tento obor budeš studovat 4 roky a zakončíš ho maturitní zkouškou.

Maturitní zkouška se skládá ze dvou částí:

  1. Společná část maturitní zkoušky – didaktický test z Českého jazyka a literatury, Cizího jazyka nebo Matematiky, více na novamaturita.cz
  2. Profilová část maturitní zkoušky – ústní a písemná zkouška z Českého jazyka a literatury, popř. z Cizího jazyka, Ekonomika, Logistika, Turismus (ústní zkouška), Účetnictví, Obchodní korespondence (praktická odborná zkouška)

Maturovat tedy budeš ze 4 předmětů.

Mrkni, jak to u nás vypadá

Spolupracujeme
s těmi nejpovolanějšími

Máte na nás dotaz?

Zanechte nám kontakt a my se ozveme.

Kliknutím tlačítko "Poslat" souhlasím se zpracováním osobních údajů.
Formulář je chráněn službou reCAPTCHA od společnosti Google.
×