Kód 65-51-H/01

Kuchař-číšník

Chceš být prvotřídní barman, šéfkuchař nebo si otevřít vlastní restauraci?
Kód oboru
65-51-H/01
Délka studia
3 roky, denní
Zaměření
univerzální
Ukončení
výuční list

OVLÁDNI NEJNOVĚJŠÍ GASTRONOMICKÉ A BARISTICKÉ TRENDY!

Baví tě experimentovat v kuchyni a vařit pro kamarády? Chceš se naučit připravovat prvotřídní flat white nebo originální koktejly? A co tak otevřít vlastní restauraci? Pak jsi tady na správném místě. 

Odborníci z České barmanské asociace u nás vedou odborné kurzy baristiky, barmanství a someliérství. Prozradí ti své know-how, šikovné vychytávky z praxe a navíc získáš certifikát barmanského kurzu, což se ti jako absolventovi bude hodit. Navíc se zúčastníš spousty prestižních soutěží, které tyto organizace pořádají! 

JAKÉ BUDEŠ MÍT UPLATNĚNÍ?

Naučíme tě všechno, co je pro úspěšnou kariéru v gastronomii potřeba. Získáš u nás znalosti z technologie přípravy jídel a seznámíme tě se zásadami prvotřídní obsluhy. Osvojíš si základy psychologie, které se ti budou hodit při jednání s lidmi. Absolvovat můžeš barmanský, baristický, flairbaristický či someliérský kurz. Anebo kurz studené kuchyně – je to na tobě. 

Nečeká tě jenom biflování, velkou část studia strávíš za barem a plotnou. Ve škole máme moderně vybavené studio nápojové a kuchařské gastronomie, do kterých zveme odborníky z praxe, kteří se s tebou podělí o své odborné zkušenosti. Jezdíme na  workshopy do vyhlášených barů, hotelů, kaváren a restaurací. Vyrazit můžeš na zahraniční zájezdy a vyzkoušíš si i organizaci rautů a cateringů.

CO STUDIEM OBORU ZÍSKÁŠ?

  • perfektní uplatnění na trhu práce
  • naučíš se míchat drinky a připravovat prvotřídní kávu
  • naučíš se jednoduchou i složitější přípravu jídel
  • certifikát barmanského kurzu od České barmanské asociace
  • náborové a prospěchové stipendium ve výši až 5 000 Kč

 

Na co se můžeš těšit?

  • barmanský, baristický a someliérský kurz
  • moderně vybavené studio nápojové a kuchařské gastronomie
  • zahraniční zájezdy s odborným zaměřením
  • workshopy v barech, hotelech, restauracích a kavárnách
  • super učitele odborného výcviku

Proč si zvolit tento obor?

široké uplatnění na trhu práce - kuchař, číšník, barman, barista

můžeš využít stipendijní program města Kaplice

můžeš absolvovat barmanský kurz a získat certifikát ČBA

výuka dvou cizích jazyků

workshopy se špičkovými odborníky z praxe

Co říkají naši absolventi

Natálie Dvořáková


absolventka oboru Kuchař-číšník
„Za ty 3 roky co jsem byla na SOŠ a SOU Kaplice, se u mě hodně věci změnilo, mé cíle jsou úplně jinde a to díky střední odborné škole v Kaplici. Škola umožňuje absolvovat barmanský kurz, mohla jsem si udělat řidičský průkaz a zúčastnit se celé řady inspirujících exkurzí.“

Josef Sivák


absolven oboru Kuchař-číšník
„Za ty 3 roky se toho stalo opravdu mnoho, určitě máme se svými spolužáky na co vzpomínat. Když jsem v prváku nastoupil do školy, byl jsem zmatený a absolutně jsem nevěděl, čím chci jednou být. Myslel jsem jen na volný čas, jak ho budu marnit. Nyní mám pocit, že jsem úplně jiný a že přemýšlím úplně jinak. Škola mi umožnila mi si vyzkoušet všechny možnosti tohoto učebního oboru . A já si díky tomu našel to, co mě baví a to, co jednou chci dělat. Chtěl bych poděkovat všem učitelům, kteří s námi měli trpělivost, určitě to nebylo lehké. Na školu budu rád vzpomínat a rád se do ní vracet. “

Nikola Sosnová


absolventka oboru Kuchař-číšník
„Chtěla jsem poděkovat naší paní ředitelce, že jsem se mohla učit na téhle škole. Byly to krásné 3 roky, mám na studium skvělé vzpomínky a bylo to fajn tu být s vámi! Pedagogové mě toho hodně naučili nejen pro mé budoucí povolání, ale i pro život. “

Co dále potřebuješ vědět?

Informace a uplatnění

Informace a uplatnění

Naučíme tě všechno, co je pro úspěšnou kariéru v pohostinství potřeba. Získáš u nás znalosti z technologie přípravy jídel a seznámíme tě se zásadami prvotřídní obsluhy. Ukážeme ti základy psychologie, které se ti budou hodit při jednání s lidmi. Absolvovat můžeš barmanský, baristický, flairbaristický či someliérský kurz. Anebo kurz studené kuchyně – je to na tobě. 

Naučíš se míchat drinky, připravovat jednoduché palačinky i složité omáčky. Nečeká tě jenom biflování, vyzkoušíš si i práci za barem a plotnou. Ve škole máme moderní gastro studio. Navíc organizujeme workshopy ve vyhlášených barech, hotelech, kavárnách a restauracích. Vyrazit můžeš na zahraniční zájezdy a pro celý region zabezpečujeme rauty a cateringové služby, kde nabereš spoustu zkušeností. 

Získáš široké uplatnění na trhu práce. Navíc dostaneš náborové a prospěchové stipendium ve výši až 5 000 Kč.

Předměty

Předměty

Kromě obecných předmětů tě čekají odborné předměty jako potraviny a výživa, technologie, stolničení, zařízení provozoven, speciální technologie a obsluha a další. Podstatnou částí studia je samozřejmě odborný výcvik.

Kompletní přehled předmětů najdeš v učebním plánu.

Délka a zakončení studia

Délka a zakončení studia

Tento obor budeš studovat 3 roky a zakončíš ho závěrečnou zkouškou s výučním listem.

Spolupracujeme
s těmi nejpovolanějšími

Máte na nás dotaz?

Zanechte nám kontakt a my se ozveme.

Kliknutím tlačítko "Poslat" souhlasím se zpracováním osobních údajů.
Formulář je chráněn službou reCAPTCHA od společnosti Google.
×