Kód 66-53-H/01

Operátor skladování logistik

Láká tě administrativní práce v kanceláři, ale na maturitu si zatím netroufáš?
Kód oboru
66-53-H/01
Délka studia
3 roky, denní
Zaměření
univerzální
Ukončení
výuční list

STUDUJ INOVOVANÝ OBOR LOGISTIKY A SKLADOVÁNÍ!

Máš organizační a komunikační schopnosti? Líbí se ti kancelářská práce s počítačem? A chceš pracovat ve velkém logistickém centru? Pak jsi tady na správném místě. 

Absolventi tohoto oboru rozhodně nejsou žádní obyčejní skladníci. Ke své každodenní práci využívají nejmodernější informační technologie. Naučíš se vystavovat doklady, vyřizovat objednávky a reklamace. Ovládneš psaní na klávesnici všemi deseti a zaučíme tě i do nejnovějších logistických softwarů či skladovacích technologií. A navíc získáš osvědčení k obsluze manipulačních vozidel.

Těšit se můžeš na moderní IT vybavení, odborný výcvik v logistických firmách a zajímavé workshopy.

JAKÉ BUDEŠ MÍT UPLATNĚNÍ?

Velmi dobré a univerzální. U nás si totiž osvojíš všechny potřebné dovednosti k získání téměř jakékoliv práce v logistických řetězcích výrobních i obchodních firem. Pracovní uplatnění najdeš v administrativě a organizaci logistiky, a to včetně nákupu a dopravy zboží, technologii či řízení skladovacích procesů – vše za pomoci moderní výpočetní techniky. 

CO STUDIEM OBORU ZÍSKÁŠ?

  • skvělou uplatnitelnost na trhu práce
  • naučíš se vystavovat doklady, vyřizovat objednávky i reklamace
  • ovládneš psaní na PC všemi deseti
  • naučíš se pracovat s logistickým softwarem
  • osvědčení k obsluze manipulačních vozíků
  • náborové a prospěchové stipendium ve výši až 5 000 Kč

 

Na co se můžeš těšit?

  • moderní IT vybavení
  • odborný výcvik v logistických firmách
  • zajímavé exkurze a praktické workshopy

Proč si zvolit tento obor?

bezproblémová uplatnitelnost na trhu práce

možnost získání stipendia od města Kaplice a firmy Engel

možnost získání maturity na naší škole v nástavbovém oboru

Co dále potřebuješ vědět?

Informace a uplatnění

Informace a uplatnění

Na tomto oboru se naučíš vystavovat doklady, vyřizovat objednávky a reklamace. Naučíš se psát na PC všemi deseti. Naučíš se pracovat s logistickým softwarem. Získáš osvědčení k obsluze manipulačních vozíků. A jako bonus dostaneš náborové a prospěchové stipendium ve výši až 5 000 Kč.

Na škole se můžeš těšit na na moderní IT vybavení, odborný výcvik v logistických firmách, odborné exkurze a workshopy. Výuka všeobecných i odborných předmětů je koncipována tak, aby žákům poskytla potřebné poznatky a dovednosti pro jejich uplatnění v logistických řetězcích výrobních a obchodních organizacích.

Tento obor má skvělou uplatnitelnost na trhu práce. Nebude z tebe nějaký obyčejný skladník. Uplatnění najdeš v administrativě a organizaci logistických procesů včetně nákupu a dopravy zboží, technologii a řízení skladovacích procesů včetně jejich vedení pomocí výpočetní techniky, znalosti skladovacích technologií a manipulačních prostředků používaných při manipulaci a skladování zboží.

Předměty

Předměty

Kromě obecných předmětů tě čekají odborné předměty jako administrativa skladování, ekonomika, zbožíznalství, mechanizační prostředky nebo logistika. Podstatnou části studia je samozřejmě odborný výcvik.

Kompletní přehled předmětů najdeš v učebním plánu.

Délka a zakončení studia

Délka a zakončení studia

Tento obor budeš studovat 3 roky. Zakončení studia probíhá závěrečnou zkouškou, kde získáš výuční list.

Logistika se mění před očima

Logistika se mění před očima

Tento i další slogany najdete v odborných publikacích, které se zabývají fenoménem současné a budoucí ekonomiky, a to je logistika. Logistika je obor budoucnosti, prochází v současnosti řadou změn a v jejím vývoji jsou zřetelné konkrétní trendy. Požadavky zákazníků na rychlost doručení se zvyšují, logistický obor ovlivňuje prorůstání sdílené ekonomiky, avšak klade stále větší důraz i na ekologii.

Novou dobu ohlašuje postupující robotizace i pozvolný nástup autonomních vozidel. Naše škola si tento trend ve světové ekonomice uvědomuje a snaží se mu přizpůsobit; spolupracujeme s odborníky z logistických firem a upravujeme školní vzdělávací program podle jejich požadavků, aby byli naši absolventi co nejlépe připraveni do praxe. Jistě víte, že naše škola nabízí již pátým rokem inovovaný maturitní obor obchodní akademie zaměřený na logistiku a turismus. Ovšem ne všichni žáci 9. tříd mohou studovat tento atraktivní obor s maturitou, proto v tomto školním roce nabízíme moderní a perspektivní tříletý učební obor Operátor skladování logistik. Již se nejedná o povolání obyčejného skladníka, který počítá množství zásob v regále, ale o zcela inovovanou profesi, která pracuje v čistém moderním prostředí firem, o pracovníka, který se orientuje v příjímání, evidenci a přepravě materiálových zásob, který se podílí na řízení komplexního materiálového toku ve firmě, skladování a vedení příslušné dokumentace. Pracovník ovládá jednotlivé moduly firemního softwaru, počítačovou obsluhu logistických systémů a podsystémů a zároveň se orientuje v základní strojírenské technologii.

Logistik se ve firmě stává její důležitou a nenahraditelnou součástí, již dávno to není podřadné povolání.

Zkuste proto na kaplické střední škole studovat tento učební obor. Výuku povedou učitelé s praxí v logistických firmách, ve spolupráci s firmou Engel budou žáci absolvovat odborný výcvik v logistickém oddělení firmy, které patří k nejmodernějším v Evropě.

Mrkni, jak to u nás vypadá

Spolupracujeme
s těmi nejpovolanějšími

Máte na nás dotaz?

Zanechte nám kontakt a my se ozveme.

Kliknutím tlačítko "Poslat" souhlasím se zpracováním osobních údajů.
Formulář je chráněn službou reCAPTCHA od společnosti Google.
×