10. 1. 2023

Milan Král, a.s. - náš nový partner

Žáci 2. ročníku oboru Mechanik opravář motorových vozidel měli možnost navštívit  autoservisy Milana Krále a. s.. 

Na pobočce Mercedes Benz nám zaměstnanci ukázali, jak se vozidla přijímají do servisu, což si mohli naši žáci vyzkoušet. Dále jsme si prohlédli podrobně všechna pracoviště (karosářskou dílnu, servisní dílnu a dílnu geometrie podvozku). Za aktivitu na těchto pracovištích dostávali žáci body, za které dostávali následně dle počtu věcné ceny v podobě triček, čepic, čokolády a propisek.

Na pobočce BMW ACR auto, kam jsme přejížděli, proběhla prohlídka dílen, kde zaměstnanci našim žákům ukázali nastavování adaptivního tempomatu. Dále si žáci mohli prohlédnout nejnovější modely aut BMW včetně nejsilnějšího motoru od BMW. Žáky také velmi zaujala ukázka stojanu na demontáž baterie z elektromobilu. Následně jsme se přesunuli do motocyklové dílny BMW, kde jsme si mohli prohlédnout různé modely motocyklů. Zde si žáci si vyzkoušeli kalibraci pohonného kardanu.

Žákům se tato exkurze velmi líbila. Viděli nejmodernější technologie, které se v současné době v opravárenství používají. 

Personální oddělení nabídlo žákům spolupráci v podobě docházení na praxi. Chtějí sestavit stipendijní program, který v nejbližší době naší škole představí.

 

×